Kesäonki 2019

,

  Mestaruusonki 14.9.2019 Paininpuunlampi (mäski)  
     
  Naiset:  
1. Ulla Maidell 300
     
  Veteraanit:  
1. Pauli Nipuli 975
2. Lasse Kaikkonen 730
3. Reino Sirviö 580
     
  Miehet:  
1. Mika Hokkanen 9400
2. Kari Lempinen 1540
3. Ari Laaksonen 1230
4. Mika Luukkonen 235
5. Marko Puolakka 220
6. Marko Heino 110
7. Asko Savirinne 35
  Suurimmat ahvenet:  
  Ari Laaksonen 580
  Lasse Kaikkonen 400

  24,8, Seuraton ottelu ja 4.kesäonkiretki, Paininpuunlampi  
     
  Naiset:  
1. Ulla Maidell 625
2. Johanna Laaksonen 115
     
  Veteraanit:  
1. Pauli Nipuli 2485
2. Tapio Lustig 1750
3. Reino Sirviö 1030
     
  Yleinen:  
1. Marko Nousiainen 2510
2. Kari Lempinen 1645
3. Marko Puolakka 1210
4. Ari Laaksonen 780
5. Marko Heino 470
6. Mika Hokkanen 445
7. Mika Luukkonen 305

Onkiseuraottelu 17.8. Padasjoen Laivaranta

Nuoret:

  1. Heikki Toivonen                Padasjoki          2721g
  2. Juuso Pirttikoski               Padasjoki          1485g

 

Naiset:

  1. Ritva Kokko                    Nastola             909g
  2. Lilja Tuikka                     Padasjoki          590g
  3. Maarit Haapaniemi         Heinola             552g
  4. Johanna Laaksonen       Heinola             212g
  5. Ulla Maidell                     Heinola             124g

 

Veteraani:   

  1. Pauli Nipuli                    Heinola          3271g
  2. Heikki Laurila                Padasjoki       1775g
  3. Pekka Kinnunen            Nastola          894g
  4. Lasse Saarinen             Padasjoki       701g
  5. Tapio Lustig                   Padasjoki       631g
  6. Reino Sirviö                   Heinola           468g
  7. Aarre Miettinen              Padasjoki      461g
  8. Paavo Tervo                  Nastola          445g
  9. Juha Haapaniemi           Nastola          443g
  10. Juhani Ritvanen             Nastola          162g
  11. Eero Sinda                     Nastola          35g

Yleinen:

  1. Janne Saarinen               Padasjoki          1096g
  2. Marko Heino                    Heinola               701g
  3. Timo Korelin                    Padasjoki            685g
  4. Marko Virtanen                Padasjoki           653g
  5. Sami Virtanen                  Padasjoki           590g
  6. Mika Hokkanen               Heinola               576g
  7. Janne Pirttikoski              Padasjoki            484g
  8. Ari Laaksonen                 Heinola                308g
  9. Marko Puolakka               Heinola               150g
  10. Janne Virtala                    Nastola              110g
  11. Marko Wallenius               Nastola               90g

 

Joukkuekilpailun tulokset (joukkueessa: 7 parasta/seura)

  1. Padasjoen Kalakerho          9116g
  2. Heinolan Erämiehet             6323g
  3. Nastolan Pilkki                     2645g
  3.8. Arrajoki  
     
  Naiset:  
1. Maarit Haapaniemi 1730
2. Ulla Maidell 720
     
  Veteraanit:  
1. Pauli Nipuli 1295
2. Tapio Lustig 1100
3. Reino Sirviö 785
4. Aarre Miettinen 710
     
  Miehet:  
1. Kari Lempinen 3190
2. Marko Puolakka 1985
3. Ari Laaksonen 1790
4. Mika Luukkonen 1715
5. Marko Heino 1205
6. Mika Hokkanen 780

  16.6.2019 Suvisaari  
     
  Nuoret:  
1. Miika Puistola 440
     
  Naiset:  
1. Irja Lyytikäinen 1370
2. Maarit Haapaniemi 870
3. Ulla Maidell 855
     
  Veteraanit:  
1. Tapio Lustig 2395
2. Reino Sirviö 2290
3. Pauli Nipuli 2200
4. Aarre Miettinen 630
5. Jaakko Suntela 460
     
  Yleinen:  
1. Ari Laaksonen 3885
2. Marko Puolakka 2895
3. Kari Lempinen 1310
4. Marko Nousiainen 1280
5. Reino Puistola 1225
6. Mika Hokkanen 580
7. Mika Luukkonen 85
 

19.5.2019 Valkjärvi

 
     
  Naiset:  
1. Ulla Maidell 4430
2. Irja Lyytikäinen 995
     
  veteraanit:  
1. Mauri Miettinen 1725
2. Tapio Lustig 1660
3. Reino Sirviö 1155
4. Aarre Miettinen 865
     
  Miehet:  
1. Ari Laaksonen 2135
2. Marko Nousiainen 1975
3. Mika Hokkanen 1630
4. Asko Savirinne 1105
     
  Suurin ahven:  
  Mika Hokkanen 460